Oznámení

Archiv aktualit publikovaných na hlavní stránce časopisu.

Nový redakční systém

 
Ke dnešnímu dni jsme přešli na novější verzi redakčního systému Open Journal System, který je navíc nově pod správou Masarykovy univerzity. V následujících dnech může docházet k drobným výpadkům a občas nemusí některý odkaz fungovat správně. Pokud najdete nějaké nedostatky, informujte nás prosím na adrese redakce@testforum.cz .
Publikováno: 2019-06-26
 

Vychází nové číslo časopisu Testfórum!

 
V tomto čísle se můžete těšit na celkem čtyři recenze psychodiagnostických testů a dva články přinášející nová normativní data.
Publikováno: 2018-11-23
 

Právě vyšlo 10. číslo časopisu Testfórum!

 
Je tomu již osm let, co Tomáš Urbánek, Standa Ježek, Honza Mareš a Honza Širůček celý „testfórový“ projekt spustili. Za tu dobu jsme stihli vydat deset čísel časopisu, poslední z nich právě dnes. Jednotlivé texty naleznete v obsahu níže. Pěkné čtení!
Publikováno: 2018-01-29
 

Pozvánka na konferenci Psychologická diagnostika Brno 2017

 
Ve dnech 23.-24. 11. 2017 se uskuteční již čtvrtý ročník konference o psychologickém testování. Hlavním pořadatelem je katedra psychologie a IVDMR FSS MU. Více informací naleznete na stránkách konference.
Publikováno: 2017-10-27
 

Časopis Testfórum hledá placené recenzenty!

 
Hledáme recenzenty pro zajištění recenzí dle manuálu EFPA pro publikování v časopise Testfórum. Jde o recenze diagnostických metod používaných v systému vzdělávacího poradenství (PPP, SPC, školy atd.). Činnost bude honorována Národním ústavem pro vzdělávání!
Publikováno: 2017-10-17 Více...
 

Právě vyšlo 9. číslo časopisu

 

Vážení čtenáři,

jsme moc rádi, že vám můžeme předložit již deváté číslo časopisu Testfórum. V recenzované sekci naleznete dříve avizovaný článek o explorační bayesovské analýze a navíc i text o on-line aplikaci ItemShinyAnalysis, použitelný jako její manuál. V sekci jiné si pak přečtete i reportáž z mezinárodní diagnostické konference; v editorialu navíc naleznete pozvánku na konferenci Psychologická diagnostika Brno 2017. Příjemné čtení!

Publikováno: 2017-08-14
 

Do stávajícího čísla přibyla recenze dotazníku LMI

 
Do stávajícího 8. čísla časopisu jsme doplnili novou recenzi diagnostické metody. Jitka Sedláková a Lenka Knapová zhodnotili fungování Dotazníku motivace k výkonu (LMI) a nedoporučily jej k běžnému použití, pouze k užití expertním uživatelem v omezených aplikačních oblastech (doporučení 2 podle EFPA manuálu). Více naleznete přímo v recenzi metody.
Publikováno: 2017-03-30
 

Erratum článku M. Marka: Využitie a zneužitie Cronbachovej alfy pri hodnotení psychodiagnostických nástrojov

 
Na základě upozornění pečlivého čtenáře byl článek Využitie a zneužitie Cronbachovej alfy pri hodnotení psychodiagnostických nástrojov ze sedmého čísla časopisu aktualizován.
Publikováno: 2017-01-03 Více...
 

Právě vyšlo 8. číslo

 
Právě jsme publikovali osmé číslo časopisu s prvními dvěma příspěvky. Další přibudou po Novém roce.
Publikováno: 2016-12-12
 

Testfórum bylo zařazeno do databáze ERIH PLUS

 
Časopis Testfórum byl zařazen do evropského seznamu odborných recenzovaných ERIH PLUS. Články z recenzovaných sekcí jsou tak nyní započítávány do bodového hodnocení vědy a výzkumu v ČR.
Publikováno: 2016-12-02
 

Nová recenze v posledním čísle

 
Právě byla do sedmého čísla Testfóra doplněna recenze Dotazníku výkonové motivace od Kristíny Mitterové. Recenzi doporučujeme už jen proto, že široce používaná metoda získala hodnocení "1 - jen pro výzkumné účely". Dotazník nedoporučujeme k běžnému používání v praxi! Zároveň upozorňujeme na seznam všech dosud publikovaných recenzí, který najdete v horním menu (a nebo zde). Pěkné čtení přeje redakce.
Publikováno: 2016-04-12
 

Právě vyšlo sedmé číslo časopisu

 
Právě jsme publikovali další číslo časopisu Testfórum. Většina příspěvků tentokrát tematicky navazuje na konferenci Psychologická diagnostika Brno, naleznete ale i další obsah, zejména v podobě recenzí. Přejeme pěkné čtení!
Publikováno: 2016-04-07
 

Testfórum bylo zařazeno do databáze CrossRef

 
Články v časopise Testfórum byly opatřeny mezinárodním identifikátorem výzkumných článků DOI, který spravuje agentura CrossRef. Každý nový příspěvek v časopise tak bude mít přidělen vlastní identifikační kód. V případě již vydaných čísel budou DOI v blízké době doplněna.
Publikováno: 2015-08-17
 

Do šestého čísla přibyly dvě recenze

 

První doplněnou recenzí je zhodnocení Testu struktury zájmů (AIST-R) Antonína Mezery, který vypracoval Vít Gabrhel v návaznosti na recenzi Dotazníku volby povolání z minulého čísla - oba jsou založeny na Hollandově teorii RIASEC. Bohužel, ani AIST-R nebyl doporučen k běžnému používání („Pouze výzkumný nástroj. Ne pro užití v praxi.“).

Druhou metodu recenzovala Barbora Neuwirthová a šlo o DysTest pro diagnostiku dyslexie u dospělých, který vydalo ma Masarykově univerzitě Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás. Recenzentka doporučila „Vyžaduje další vývoj. Vhodný pouze pro použití ve výzkumu“.

Publikováno: 2015-07-13
 

Vychází šesté číslo časopisu

 
Právě vyšlo šesté číslo Testfóra. První příspěvky najdete níže v obsahu čísla, další budou přibývat v příštích dnech.
Publikováno: 2015-07-01
 

Nejčtenější články Testfóra ke konci projektů OPVK

 
30. června 2015 končí projekty OPVK, z nichž byl podpořen chod našeho časopisu. Podívejte se na nejčtenější články do dnešního dne! Stáhnout statistiku.
Publikováno: 2015-06-24
 

Konference psychologická diagnostika Brno 2015

 

Vážené kolegyně, vážaní kolegové, přijměte pozvání na třetí ročník bienální konference psychologická diagnostika. Tentokrát bychom se rádi zaměřili především na aktuální praktické otázky psychodiagnostiky a psychologického testování v české (a slovenské) psychologii. Přivítáme příspěvky předkládající problémy a otázky, které vámi v kontextu psychodiagnostiky a testování rezonují, a to i bez nároku na definitivní odpovědi či řešení.

Více informací najdete na webu konference, nebo v příslušné diskuzní skupině na Facebooku.

Publikováno: 2015-05-27
 

Reakce TCC Online na recenzi Multifaktorového osobnostního profilu

 
Přečtete si reakci společnosti TCC Online na recenzní posudky jejich Multifaktorového osobnostního profilu, které byly zveřejněny v posledním čísle časopisu. Máme za to, že pohled na recenzní proces z druhé strany (tedy distributora a autorů) může být přínosný. (V souvislosti s tím přibyla do editorialu krátká poznámka pod čarou č. 4 s odkazem na tento text.)
Publikováno: 2015-04-01 Více...
 

Právě vyšlo nové číslo Testfóra

 
Dnes, 26. 3. 2015, bylo publikováno páté číslo Testfóra. Editorial a celý obsah naleznete níže. Přejeme pěkné čtení!
Publikováno: 2015-03-26
 

Nejčtenější články časopisu Testfórum

 
Pokud chcete vědět, kolik návštěvníků zavítá na internetové stránky Testfóra, a které články se drží na prvních místech žebříčku čtenosti, stáhněte si krátký přehled.
Publikováno: 2015-02-17
 

Nové číslo je v přípravě

 
Nové číslo Testfóra se blíží. V recenzním procesu jsou nové články, a kromě toho jsou k publikaci připravené již dvě hotové recenze: jednak testu pozornosti d2, jednak neuropsychologického vyšetření Cognistat. Kromě toho máme připravený článek dr. Furmana o psaní závěrečných zpráv z vyšetření. Celkově se nicméně můžete těšit na větší dávku neuropsychologie, než bylo dosud zvykem - na podobné téma je i připravovaná výzkumná studie a další.
Publikováno: 2015-01-09
 

Publikovali jsme článek Konstruktová validita BIP

 

Do recenzované sekce posledního čísla časopisu Testfórum právě přibyl nový článek Jana Kuby s názvem Konstruktová validita Bochumského osobnostního dotazníku: Motivační dimenze, který navazuje na jeho předchozí recenzi této metody. Jde o názornou ukázku (omezenou na vybrané dimenze) toho, jak by mohlo (a mělo) vypadat ověřování psychodiagnostických metod i v České republice.

Článek najdete v obsahu čísla níže, nebo přímo na tomto odkaze.

Publikováno: 2014-10-15
 

Právě vyšlo nové číslo časopisu Testfórum

 
Čtvrté číslo naleznete v obsahu níže, nebo v archivu všech čísel.
Publikováno: 2014-09-29
 

Časopis Testfórum hledá spolupracovníky pro recenzování psychologických testů

 

Hlavním cílem časopisu Testfórum je vytváření databáze kvalitních recenzí psychodiagnostických metod vydávaných a používaných v České republice – ta u nás zatím chybí, na rozdíl od jiných zemí světa. V tomto ohledu se časopisu zatím příliš nedařilo, a tak jsme svědky publikace spíše teoretických statí či diskuzních příspěvků.

Díky podpoře projektů INZA a SOVA-21 běžících na Fakultě sociálních studií MU jsme však nyní schopni zajistit finanční odměnu pro potenciální recenzenty testů. Redakce časopisu proto hledá kolegy, kteří by se rádi zapojili a přispěli svou autorskou recenzí k rozvoji české psychodiagnostiky. >> Přečíst vše

Publikováno: 2014-03-13 Více...
 

Právě vyšlo třetí číslo časopisu Testórum

 
Dlouho očekávané třetí číslo Testfóra je na světě. Přečtěte si editorial a pak si vyberte z obsahu níže!
Publikováno: 2014-02-10
 
1 - 25 z 31 položek 1 2 > >>