Oznámení

Archiv aktualit publikovaných na hlavní stránce časopisu.

Nové číslo časopisu

 
Právě vyšlo nejnovější, třinácté číslo časopisu Testfórum.
Publikováno: 2020-12-18
 

Doplnění obsahu 12. čísla

 
12. číslo časopisu bylo doplněno o druhou recenzi testu TIM3–5, jejíž autorem je Tomáš Urbánek.
Publikováno: 2019-09-23
 

Úprava afiliace

 
V článku Londýnská věž: Recenze metody v posledním, 12. čísle časopisu, došlo na žádost autorů ke změně u druhého autora recenze.
Publikováno: 2019-09-23
 

12. číslo časopisu

 
S radostí vás upozorňujeme, že bylo právě vydáno nové číslo časopisu!
Publikováno: 2019-09-16
 

Nový redakční systém

 
Ke dnešnímu dni jsme přešli na novější verzi redakčního systému Open Journal System, který je navíc nově pod správou Masarykovy univerzity. V následujících dnech může docházet k drobným výpadkům a občas nemusí některý odkaz fungovat správně. Pokud najdete nějaké nedostatky, informujte nás prosím na adrese redakce@testforum.cz .
Publikováno: 2019-06-26
 

Vychází nové číslo časopisu Testfórum!

 
V tomto čísle se můžete těšit na celkem čtyři recenze psychodiagnostických testů a dva články přinášející nová normativní data.
Publikováno: 2018-11-23
 

Právě vyšlo 10. číslo časopisu Testfórum!

 
Je tomu již osm let, co Tomáš Urbánek, Standa Ježek, Honza Mareš a Honza Širůček celý „testfórový“ projekt spustili. Za tu dobu jsme stihli vydat deset čísel časopisu, poslední z nich právě dnes. Jednotlivé texty naleznete v obsahu níže. Pěkné čtení!
Publikováno: 2018-01-29
 

Pozvánka na konferenci Psychologická diagnostika Brno 2017

 
Ve dnech 23.-24. 11. 2017 se uskuteční již čtvrtý ročník konference o psychologickém testování. Hlavním pořadatelem je katedra psychologie a IVDMR FSS MU. Více informací naleznete na stránkách konference.
Publikováno: 2017-10-27
 

Časopis Testfórum hledá placené recenzenty!

 
Hledáme recenzenty pro zajištění recenzí dle manuálu EFPA pro publikování v časopise Testfórum. Jde o recenze diagnostických metod používaných v systému vzdělávacího poradenství (PPP, SPC, školy atd.). Činnost bude honorována Národním ústavem pro vzdělávání!
Publikováno: 2017-10-17 Více...
 

Právě vyšlo 9. číslo časopisu

 

Vážení čtenáři,

jsme moc rádi, že vám můžeme předložit již deváté číslo časopisu Testfórum. V recenzované sekci naleznete dříve avizovaný článek o explorační bayesovské analýze a navíc i text o on-line aplikaci ItemShinyAnalysis, použitelný jako její manuál. V sekci jiné si pak přečtete i reportáž z mezinárodní diagnostické konference; v editorialu navíc naleznete pozvánku na konferenci Psychologická diagnostika Brno 2017. Příjemné čtení!

Publikováno: 2017-08-14
 

Do stávajícího čísla přibyla recenze dotazníku LMI

 
Do stávajícího 8. čísla časopisu jsme doplnili novou recenzi diagnostické metody. Jitka Sedláková a Lenka Knapová zhodnotili fungování Dotazníku motivace k výkonu (LMI) a nedoporučily jej k běžnému použití, pouze k užití expertním uživatelem v omezených aplikačních oblastech (doporučení 2 podle EFPA manuálu). Více naleznete přímo v recenzi metody.
Publikováno: 2017-03-30
 

Erratum článku M. Marka: Využitie a zneužitie Cronbachovej alfy pri hodnotení psychodiagnostických nástrojov

 
Na základě upozornění pečlivého čtenáře byl článek Využitie a zneužitie Cronbachovej alfy pri hodnotení psychodiagnostických nástrojov ze sedmého čísla časopisu aktualizován.
Publikováno: 2017-01-03 Více...
 

Právě vyšlo 8. číslo

 
Právě jsme publikovali osmé číslo časopisu s prvními dvěma příspěvky. Další přibudou po Novém roce.
Publikováno: 2016-12-12
 

Testfórum bylo zařazeno do databáze ERIH PLUS

 
Časopis Testfórum byl zařazen do evropského seznamu odborných recenzovaných ERIH PLUS. Články z recenzovaných sekcí jsou tak nyní započítávány do bodového hodnocení vědy a výzkumu v ČR.
Publikováno: 2016-12-02
 

Nová recenze v posledním čísle

 
Právě byla do sedmého čísla Testfóra doplněna recenze Dotazníku výkonové motivace od Kristíny Mitterové. Recenzi doporučujeme už jen proto, že široce používaná metoda získala hodnocení "1 - jen pro výzkumné účely". Dotazník nedoporučujeme k běžnému používání v praxi! Zároveň upozorňujeme na seznam všech dosud publikovaných recenzí, který najdete v horním menu (a nebo zde). Pěkné čtení přeje redakce.
Publikováno: 2016-04-12
 

Právě vyšlo sedmé číslo časopisu

 
Právě jsme publikovali další číslo časopisu Testfórum. Většina příspěvků tentokrát tematicky navazuje na konferenci Psychologická diagnostika Brno, naleznete ale i další obsah, zejména v podobě recenzí. Přejeme pěkné čtení!
Publikováno: 2016-04-07
 

Testfórum bylo zařazeno do databáze CrossRef

 
Články v časopise Testfórum byly opatřeny mezinárodním identifikátorem výzkumných článků DOI, který spravuje agentura CrossRef. Každý nový příspěvek v časopise tak bude mít přidělen vlastní identifikační kód. V případě již vydaných čísel budou DOI v blízké době doplněna.
Publikováno: 2015-08-17
 

Do šestého čísla přibyly dvě recenze

 

První doplněnou recenzí je zhodnocení Testu struktury zájmů (AIST-R) Antonína Mezery, který vypracoval Vít Gabrhel v návaznosti na recenzi Dotazníku volby povolání z minulého čísla - oba jsou založeny na Hollandově teorii RIASEC. Bohužel, ani AIST-R nebyl doporučen k běžnému používání („Pouze výzkumný nástroj. Ne pro užití v praxi.“).

Druhou metodu recenzovala Barbora Neuwirthová a šlo o DysTest pro diagnostiku dyslexie u dospělých, který vydalo ma Masarykově univerzitě Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás. Recenzentka doporučila „Vyžaduje další vývoj. Vhodný pouze pro použití ve výzkumu“.

Publikováno: 2015-07-13
 

Vychází šesté číslo časopisu

 
Právě vyšlo šesté číslo Testfóra. První příspěvky najdete níže v obsahu čísla, další budou přibývat v příštích dnech.
Publikováno: 2015-07-01
 

Nejčtenější články Testfóra ke konci projektů OPVK

 
30. června 2015 končí projekty OPVK, z nichž byl podpořen chod našeho časopisu. Podívejte se na nejčtenější články do dnešního dne! Stáhnout statistiku.
Publikováno: 2015-06-24
 

Konference psychologická diagnostika Brno 2015

 

Vážené kolegyně, vážaní kolegové, přijměte pozvání na třetí ročník bienální konference psychologická diagnostika. Tentokrát bychom se rádi zaměřili především na aktuální praktické otázky psychodiagnostiky a psychologického testování v české (a slovenské) psychologii. Přivítáme příspěvky předkládající problémy a otázky, které vámi v kontextu psychodiagnostiky a testování rezonují, a to i bez nároku na definitivní odpovědi či řešení.

Více informací najdete na webu konference, nebo v příslušné diskuzní skupině na Facebooku.

Publikováno: 2015-05-27
 

Reakce TCC Online na recenzi Multifaktorového osobnostního profilu

 
Přečtete si reakci společnosti TCC Online na recenzní posudky jejich Multifaktorového osobnostního profilu, které byly zveřejněny v posledním čísle časopisu. Máme za to, že pohled na recenzní proces z druhé strany (tedy distributora a autorů) může být přínosný. (V souvislosti s tím přibyla do editorialu krátká poznámka pod čarou č. 4 s odkazem na tento text.)
Publikováno: 2015-04-01 Více...
 

Právě vyšlo nové číslo Testfóra

 
Dnes, 26. 3. 2015, bylo publikováno páté číslo Testfóra. Editorial a celý obsah naleznete níže. Přejeme pěkné čtení!
Publikováno: 2015-03-26
 

Nejčtenější články časopisu Testfórum

 
Pokud chcete vědět, kolik návštěvníků zavítá na internetové stránky Testfóra, a které články se drží na prvních místech žebříčku čtenosti, stáhněte si krátký přehled.
Publikováno: 2015-02-17
 

Nové číslo je v přípravě

 
Nové číslo Testfóra se blíží. V recenzním procesu jsou nové články, a kromě toho jsou k publikaci připravené již dvě hotové recenze: jednak testu pozornosti d2, jednak neuropsychologického vyšetření Cognistat. Kromě toho máme připravený článek dr. Furmana o psaní závěrečných zpráv z vyšetření. Celkově se nicméně můžete těšit na větší dávku neuropsychologie, než bylo dosud zvykem - na podobné téma je i připravovaná výzkumná studie a další.
Publikováno: 2015-01-09
 
1 - 25 z 35 položek 1 2 > >>