Archiv aktualit publikovaných na hlavní stránce časopisu.

Nové číslo časopisu

18.12.2020

Právě vyšlo nejnovější, třinácté číslo časopisu Testfórum.

Doplnění obsahu 12. čísla

23.09.2019

12. číslo časopisu bylo doplněno o druhou recenzi testu TIM3–5, jejíž autorem je Tomáš Urbánek.

Úprava afiliace

23.09.2019

V článku Londýnská věž: Recenze metody v posledním, 12. čísle časopisu, došlo na žádost autorů ke změně u druhého autora recenze.

12. číslo časopisu

16.09.2019

S radostí vás upozorňujeme, že bylo právě vydáno nové číslo časopisu!

Nový redakční systém

26.06.2019

Ke dnešnímu dni jsme přešli na novější verzi redakčního systému Open Journal System, který je navíc nově pod správou Masarykovy univerzity. V následujících dnech může docházet k drobným výpadkům a občas nemusí některý odkaz fungovat správně. Pokud najdete nějaké nedostatky, informujte nás prosím na adrese redakce@testforum.cz .

Vychází nové číslo časopisu Testfórum!

23.11.2018

V tomto čísle se můžete těšit na celkem čtyři recenze psychodiagnostických testů a dva články přinášející nová normativní data.

Právě vyšlo 10. číslo časopisu Testfórum!

29.01.2018

Je tomu již osm let, co Tomáš Urbánek, Standa Ježek, Honza Mareš a Honza Širůček celý „testfórový“ projekt spustili. Za tu dobu jsme stihli vydat deset čísel časopisu, poslední z nich právě dnes. Jednotlivé texty naleznete v obsahu níže. Pěkné čtení!

Pozvánka na konferenci Psychologická diagnostika Brno 2017

27.10.2017

Ve dnech 23.-24. 11. 2017 se uskuteční již čtvrtý ročník konference o psychologickém testování. Hlavním pořadatelem je katedra psychologie a IVDMR FSS MU. Více informací naleznete na stránkách konference.

Právě vyšlo 9. číslo časopisu

14.08.2017

Vážení čtenáři,

jsme moc rádi, že vám můžeme předložit již deváté číslo časopisu Testfórum. V recenzované sekci naleznete dříve avizovaný článek o explorační bayesovské analýze a navíc i text o on-line aplikaci ItemShinyAnalysis, použitelný jako její manuál. V sekci jiné si pak přečtete i reportáž z mezinárodní diagnostické konference; v editorialu navíc naleznete pozvánku na konferenci Psychologická diagnostika Brno 2017. Příjemné čtení!

Do stávajícího čísla přibyla recenze dotazníku LMI

30.03.2017

Do stávajícího 8. čísla časopisu jsme doplnili novou recenzi diagnostické metody. Jitka Sedláková a Lenka Knapová zhodnotili fungování Dotazníku motivace k výkonu (LMI) a nedoporučily jej k běžnému použití, pouze k užití expertním uživatelem v omezených aplikačních oblastech (doporučení 2 podle EFPA manuálu). Více naleznete přímo v recenzi metody.

Právě vyšlo 8. číslo

12.12.2016

Právě jsme publikovali osmé číslo časopisu s prvními dvěma příspěvky. Další přibudou po Novém roce.

Testfórum bylo zařazeno do databáze ERIH PLUS

02.12.2016

Časopis Testfórum byl zařazen do evropského seznamu odborných recenzovaných ERIH PLUS. Články z recenzovaných sekcí jsou tak nyní započítávány do bodového hodnocení vědy a výzkumu v ČR.

Nová recenze v posledním čísle

12.04.2016

Právě byla do sedmého čísla Testfóra doplněna recenze Dotazníku výkonové motivace od Kristíny Mitterové. Recenzi doporučujeme už jen proto, že široce používaná metoda získala hodnocení "1 - jen pro výzkumné účely". Dotazník nedoporučujeme k běžnému používání v praxi! Zároveň upozorňujeme na seznam všech dosud publikovaných recenzí, který najdete v horním menu (a nebo zde). Pěkné čtení přeje redakce.

Právě vyšlo sedmé číslo časopisu

07.04.2016

Právě jsme publikovali další číslo časopisu Testfórum. Většina příspěvků tentokrát tematicky navazuje na konferenci Psychologická diagnostika Brno, naleznete ale i další obsah, zejména v podobě recenzí. Přejeme pěkné čtení!

Testfórum bylo zařazeno do databáze CrossRef

17.08.2015

Články v časopise Testfórum byly opatřeny mezinárodním identifikátorem výzkumných článků DOI, který spravuje agentura CrossRef. Každý nový příspěvek v časopise tak bude mít přidělen vlastní identifikační kód. V případě již vydaných čísel budou DOI v blízké době doplněna.

Do šestého čísla přibyly dvě recenze

13.07.2015

První doplněnou recenzí je zhodnocení Testu struktury zájmů (AIST-R) Antonína Mezery, který vypracoval Vít Gabrhel v návaznosti na recenzi Dotazníku volby povolání z minulého čísla - oba jsou založeny na Hollandově teorii RIASEC. Bohužel, ani AIST-R nebyl doporučen k běžnému používání („Pouze výzkumný nástroj. Ne pro užití v praxi.“).

Druhou metodu recenzovala Barbora Neuwirthová a šlo o DysTest pro diagnostiku dyslexie u dospělých, který vydalo ma Masarykově univerzitě Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás. Recenzentka doporučila „Vyžaduje další vývoj. Vhodný pouze pro použití ve výzkumu“.

Vychází šesté číslo časopisu

01.07.2015

Právě vyšlo šesté číslo Testfóra. První příspěvky najdete níže v obsahu čísla, další budou přibývat v příštích dnech.

Nejčtenější články Testfóra ke konci projektů OPVK

24.06.2015

30. června 2015 končí projekty OPVK, z nichž byl podpořen chod našeho časopisu. Podívejte se na nejčtenější články do dnešního dne! Stáhnout statistiku.

Konference psychologická diagnostika Brno 2015

27.05.2015

Vážené kolegyně, vážaní kolegové, přijměte pozvání na třetí ročník bienální konference psychologická diagnostika. Tentokrát bychom se rádi zaměřili především na aktuální praktické otázky psychodiagnostiky a psychologického testování v české (a slovenské) psychologii. Přivítáme příspěvky předkládající problémy a otázky, které vámi v kontextu psychodiagnostiky a testování rezonují, a to i bez nároku na definitivní odpovědi či řešení.

Více informací najdete na webu konference, nebo v příslušné diskuzní skupině na Facebooku.

Právě vyšlo nové číslo Testfóra

26.03.2015

Dnes, 26. 3. 2015, bylo publikováno páté číslo Testfóra. Editorial a celý obsah naleznete níže. Přejeme pěkné čtení!

Nejčtenější články časopisu Testfórum

17.02.2015

Pokud chcete vědět, kolik návštěvníků zavítá na internetové stránky Testfóra, a které články se drží na prvních místech žebříčku čtenosti, stáhněte si krátký přehled.

Nové číslo je v přípravě

09.01.2015

Nové číslo Testfóra se blíží. V recenzním procesu jsou nové články, a kromě toho jsou k publikaci připravené již dvě hotové recenze: jednak testu pozornosti d2, jednak neuropsychologického vyšetření Cognistat. Kromě toho máme připravený článek dr. Furmana o psaní závěrečných zpráv z vyšetření. Celkově se nicméně můžete těšit na větší dávku neuropsychologie, než bylo dosud zvykem - na podobné téma je i připravovaná výzkumná studie a další.

Publikovali jsme článek Konstruktová validita BIP

15.10.2014

Do recenzované sekce posledního čísla časopisu Testfórum právě přibyl nový článek Jana Kuby s názvem Konstruktová validita Bochumského osobnostního dotazníku: Motivační dimenze, který navazuje na jeho předchozí recenzi této metody. Jde o názornou ukázku (omezenou na vybrané dimenze) toho, jak by mohlo (a mělo) vypadat ověřování psychodiagnostických metod i v České republice.

Článek najdete v obsahu čísla níže, nebo přímo na tomto odkaze.

Právě vyšlo nové číslo časopisu Testfórum

29.09.2014

Čtvrté číslo naleznete v obsahu níže, nebo v archivu všech čísel.

Časopis Testfórum hledá spolupracovníky pro recenzování psychologických testů

13.03.2014

Hlavním cílem časopisu Testfórum je vytváření databáze kvalitních recenzí psychodiagnostických metod vydávaných a používaných v České republice – ta u nás zatím chybí, na rozdíl od jiných zemí světa. V tomto ohledu se časopisu zatím příliš nedařilo, a tak jsme svědky publikace spíše teoretických statí či diskuzních příspěvků.

Díky podpoře projektů INZA a SOVA-21 běžících na Fakultě sociálních studií MU jsme však nyní schopni zajistit finanční odměnu pro potenciální recenzenty testů. Redakce časopisu proto hledá kolegy, kteří by se rádi zapojili a přispěli svou autorskou recenzí k rozvoji české psychodiagnostiky. >> Přečíst vše

Právě vyšlo třetí číslo časopisu Testórum

10.02.2014

Dlouho očekávané třetí číslo Testfóra je na světě. Přečtěte si editorial a pak si vyberte z obsahu níže!

Nové číslo časopisu je za dveřmi

15.10.2013

Podzimní číslo Testfora je v přípravě, první příspěvky procházejí recenzním řízením. Budou zveřejněny v průběhu příštích týdnů.

Časopis Testforum získal vlastní ISSN

18.06.2013

Časopis testforum získal koncem dubna vlastní ISSN, číslo registrace je ISSN 1805-9147. V souvislosti s touto změnou jsme požádali o zařazení časopisu do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných časopisů, o přidělení či zamítnutí žádosti vás budeme informovat.

Do aktuálního čísla přibyl článek prof. Urbánka

20.05.2013

Tomáš Urbánek se ve svém příspěvku zaměřil na hodnocení kvality psychodiagnostických metod a srovnal situaci ve světě a u nás. Celý článek si přečtete zde.

Vydali jsme druhé číslo Testfora

29.03.2013

S radostí oznamujeme, že dnes bylo vydáno druhé číslo Testfora. Upozorňujeme také na změnu zveřejňování nových příspěvků, které budou publikovány průběžně až do naplnění kapacity čísla. Další texty tak budou do aktuálního čísla přidány během několika týdnů.

Pokud si přejete být informování i nových příspěvcích a číslech, zaregistrujte se a uveďte váš e-mail.

Připravujeme nové číslo

04.12.2012

Nové číslo Testfora je v přípravě. Termín vydání předpokládáme v průběhu března. Nepropásněte jej - sledujte náš Facebook, nebo se zaregistrujte na těchto stránkách.

Proběhl redesign časopisu Testforum

01.11.2012

V těchto dnech probíhá přesunutí Testfora na nový hosting, spojené s redesignem webových stránek. Věříme, že se vám nové testforum i nově připravovaný obsah bude líbit. Současně prosím omluvte případné výpadky, způsobené převodem stránek.

Pokud si přejete být informování i nových číslech, zaregistrujte se a uveďte váš e-mail.